وردپرس به دلیل گستردگی در ارایه امکانات، یکی از بهترین سیستم‌های مدیریت محتواست که می توان هر تغییری را بدون نیاز به دستکاری در فایلهای اصلی آن انجام داد. یکی از این امکانات ایجاد تغییر در خروجی با استفاده از فیلترها است. مبحث فیلترها در وردپرس بسیار ساده اما نیاز به کار و آشنایی دارد. در این آموزش با یک تمرین ساده شروع می‌کنیم تا بتوانیم در ادامه با آموزش‌های حرفه‌ای‌تری نیازهای خود را برطرف کنیم.

نکته: فیلترها در وردپرس برای ایجاد تغییرات در خروجی مورد استفاده قرار می گیرد.

این آموزش درباره اضافه کردن محتوا (متن، تصویر و…) به مطالب در وردپرس است. در اینجا می‌خواهیم با استفاده از تکه کد زیر و فیلتر در وردپرس این تغییر را در مطالب ایجاد کنیم.

add_filter('the_content', 'addContent');

function addContent($content) {
    return $content . '<div><strong>' . 'محتوای add_filter('the_content', 'addContent');

function addContent($content) {
    return $content . '<div><strong>' . 'محتوای مورد نظر برای قرارگیری در انتهای مطالب در وردپرس' . '</strong></div>';
}

تابع add_filter در تکه کد بالا دارای دو برچسب می باشد. برچسب ابتدایی، قلاب the_content بوده که برای ایجاد تغییرات در مطالب وردپرس بکار برده می شود؛ و برچسب دوم، نام تابعی است که با استفاده از آن تغییرات را به add_filter برای اجرا می دهیم(هرنامی می تواند باشد).

پس از تکمیل تابع add_filter تابع شخصی خود را با نام addcontent با یک آرگومان ورودی با نام دلخواه (در اینجا content) می نویسیم. درون این تابع ابتدا باید مقدار content که محتوای مطالب است را برای ارسال با استفاده از دستور return به خروجی ببریم. اگر این ارسال صورت نگیرد در خروجی هیچ چیزی نخواهیم داشت.

سپس در ادامه می توانیم محتوای مورد نظر خود را با استفاده از برچسب‌های HTML نوشته و با قرار دادن کدهای خود در function.php پوسته آن را در تمامی مطالب خود مشاهده کنید. از این آموزش می توان برای قرار دادن متن‌ها و یا تصاویر و… برای اطلاع‌زسانی یا تبلیغات استفاده کرد.

دیدگاه