این قسمت با توجه به نامش تنظیمات مربوط به نوشتن را در اختیار مدیریت قرار می دهد. در ابتدای این صفحه دو گزینه خودنمایی می کند:

wp setting writing

فعال کردن اولین گزینه “تبدیل خندانک هایی مانند…” به معنی این است که هرگاه شما در نوشته هایتان از این کاراکترها استفاده نمایید در خروجی بصورت شکلک نمایش داده می شود.

فعال کردن “وردپرس باید XHTML تو در تو …” این قابلیت را در اختیار نویسنده قرار می دهد تا اگر از محیط متنی در ویرایشگر برای نوشتن استفاده می کند بصورت خودکار مشکل تگ های تو در توی نادرست را رفع کند.

wp setting cat

دسته بندی پیش فرض نوشته ها: زمانی که نوشته‌ی جدیدی را ایجاد می کنید و آن را در پیشنویس ذخیره کرده و یا آن را بدون انتخاب دسته بندی منتشر کنید. به صورت خودکار دسته بندی انتخاب می شود که از طریق این گزینه معین کرده اید.

ساختار پیشفرض نوشته: این گزینه ارتباط مستقیم با ویژگی های موجود در پوسته شما دارد! بدین معنی که اگر پوسته شما یکی از گزینه های موجود در این ساختار را پشتیبانی کند با انتخاب آن به صورت پیشفرض بر روی تمام نوشته ها اعمال خواهد شد.

wp setting email post

ارسال نوشته به وردپرس از طریق ایمیل

این گزینه برای برخی ها شاید یکی از کاربردی ترین قسمت های ارسال نوشته باشد. شما با ساخت یک ایمیل هاست خود و وارد کردن مشخصات آن در قسمت سرویس دهنده و انتخاب دسته بندی پیش فرض، هر نوشته‌ای که به این ایمیل ارسال کنید به عنوان یک نوشته در نظر گرفته شده و منتشر می شود.

آگاهی دهنده‌های به‌روز شدن سایت

این قسمت کار باخبر کردن سرویس های بروزرسانی بلاگ ها را بر عهده دارد. بدین گونه که زمانی مطلبی انتشار می یابد، پینگ‌ی به سایت های موجود در کادر فرستاده شده و آنها نیز موتورهای جستجو را از انتشار یک مطلب در سایت شما آگاه می سازنند! نشانی پیش فرض موجود در کادر rpc.pingomatic.com می باشد که شما میتوانید نشانی های دیگری را نیز به آن اضافه نمایید.

دیدگاه