ارسال دیدگاه توسط کاربران برای هرسایتی بسیار خوشایند است. اما گاهی اوقات مسائل مربوط به شناسایی کاربران، محتوای دیدگاه و نکات دیگر، باعث به وجود آمدن مشکلات متعددی برای مدیریت خواهد شد. این قسمت با تمرکز بر روی شخصی سازی بخش دیدگاه ها می تواند مدیریت بر روی دیدگاه ها را به مراتب آسان تر کند.

wp setting dscussion
 • کوشش برای آگاه کردن همه…” با فرستادن بازتاب برای وبلاگ هایی که لینکی از آنها در نوشته شماست آن ها را با خبر می سازد.
 • اجازه دادن به دیگر سایت ها برای…” درست برعکس گزینه قبلی بوده و زمانی که لینکی از شما در سایت های دیگر باشد با ارسال بازتاب شما را باخبر خواهد کرد.
 • اجازه‌ی گذاشتن دیدگاه برای نوشته های جدید” این گزینه اجازه می دهد تا کاربران بتوانند بر روی نوشته های شما دیدگاه خود را ارسال کنند.
wp setting dscussion comments
 • نویسنده دیدگاه باید نام و نشانی…” الزام کاربران برای نوشتن نام و ایمیل (بهتر است همیشه فعال باشد)
 • کاربران باید نام نویسی کرده باشند…” فعال کردن این گزینه نیاز به ثبت نام کاربران دارد. تا پس از نام نویسی بتوانند دیدگاه خود را ارسال کنند.
 • بستن دیدگاه ها در نوشته های قدیمی‌تر….” با مشخص کردن روز مورد نظر در کادر مخصوص، کاربران در نوشته هایی که تاریخ انتشار آنها قدیمی تر باشند دیگر نمی توانند دیدگاهی ارسال کنند.
 • فعال کردن دیدگاه های تودرتو…” این گزینه بدین معنی است که برای هردیدگاه میتوان 5 پاسخ ارسال کرد که بصورت تودرتو به نمایش در می‌آید.
 • صفحه بندی دیدگاه ها با…” با مشخص کردن تعداد دیدگاه ها بصورت عددی اگر بیشتر از آن مقدار در نوشته دیدگاهی ثبت شده باشد بصورت خودکار صفحه بندی شده و باقی آن به صفحه بعد منتقل می شود. صفحه آخر هم بنا بر انتخاب می توانید جدیدترین یا قدیمی ترین دیدگاه ها را با فشردن فهرست کشویی گزینش کنید.
wp setting dscussion email
 • با فعال کردن هریک از گرینه های “کسی دیدگاهی نوشته است” یا “دیدگاهی نیازمند بررسی است” در صورت وجود ایمیلی برای مدیریت ارسال خواهد شد.
 • دیدگاه ها باید به صورت دستی…” برای تایید هر دیدگاهی که ارسال می شود مدیریت باشد آن را از طریق پیشخوان تایید کند.(بهتر است فعال باشد)
 • نویسنده باید  یک دیدگاه پدیرفته….” فعال بود این گزینه یعنی اگر یک کاربر قبلا دیدگاهی ثبت کرده دیدگاه بعدی آن بدون تایید مدیریت در سایت قرار می گیرد. (بهتر از غیرفعال باشد)

بررسی دیدگاه ها

این قسمت در برگیرنده دو فیلتر برای دیدگاه هایی است که بر روی سایت ارسال می شوند. یکی از آنها فیلتر مربوط به وجود پیوند(لینک) و دیگری فیلتر کلمات می باشد. اگر مشخص کنید که در یک دیدگاه تعداد پیوندها برای مثال بیشتر از 2 عدد نباشد و یا دیدگاهی حاوی کلماتی می باشد که شما در قسمت فیلتر وارد کرده اید، آن دیدگاه در صف بررسی قرار می گیرد.

سیاه‌نامه‌ی دیدگاه‌ها

این قسمت بر خلاف بخش قبلی، اگر دیدگاهی حاوی کلماتی باشد که در قسمت فیلتر آن وارد کردید به عنوان جفنگ(هرزنامه) شناخته شده و در آن قسمت قرار می گیرند.

wp setting dscussion avatar

اگر طراحی پوسته دیدگاه سایت قابلیت نمایش تصاویر را از سایت گراواتار داشته باشه با فعال کردن آن تصاویر کاربران به نمایش در می آید. اما اگر در آن سایت عضو نبوده باشند میتوانید از قسمت پایین نیم رخی را برای آنها در نظر بگیرید.

دیدگاه