wordpress settings جلسه چهارم

در قسمت چهارم از تنظیمات اولیه وردپرس به آموزش گزینه رسانه و پیوندیکتا می‌پردازم.

تنظیمات قسمت رسانه

wp setting media

در این قسمت متناسب با عناوین موجود یعنی بندانگشتی، میانه و بزرگ اندازه تصاویر در سایت را مشخص می کنید. این تنظیمات در زمان بارگذاری تصاویر در نوشته‌ها و برگه ها از طریق افزودن پرونده چندرسانه ای در دسترس می باشد.

  • پرونده ها را ماهانه و سالانه سازماندهی کن” فعال کردن این گزینه به شما برای دسته بندی موارد بارگذاری(آپلود) شده در هاست کمک می کند. بدین گونه که پس از فعال شدن فایلها را براساس ماه و سال دسته بندی کرده و دسترسی به آن ها راحت تر می کند.

تنظیمات قسمت پیوندهای یکتا

شخصی سازی پیوند(لینک) در وردپرس یک امکان عالی برای ساخت ساختاری متناسب با فعالیت، سلیقه و مباحث مربوط به سئو و… می باشد. که در لینک مطالب، دسته بندی، برگه ها و…. اعمال می شوند.

wp setting permalink

به صورت پیشفرض این آدرس دهی بر روی گزینه ساده قرار داشته که ساختار یک پیوند را به صورت http://localhost/wp/?p=123 تشکیل می دهد.

اما نکته ای که این قسمت را جالب کرده داشتن یکسری ساختار از پیش تعیین شده متناسب با استفاده در سایت است و در کنار آن فیلدی برای ساختار دلخواه وجود دارد که مدیر می تواند با استفاده از برچسب پیوندهای موجود، آن را شخصی سازی کند. در سایت اصلی وردپرس در قسمت پیوندهای یکتا نمونه های مختلفی از برچسب ها برای ایجاد ساختار پیوندی دلخواه را آموزش داده که با مراجعه به آن صفحه می توانید از آنها استفاده کنید.

مطالب مرتبط

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *